قوانین سفر کودک بدون همراه
قوانین سفر کودک بدون همراه

⭕️ در فرودگاه مبدا

همراه داشتن مدارک شناسایی مسافر UM و ولی , سرپرست, کفیل و یا قیم قانونی کودک وگذرنامه , روادید , بیمه{در صورت نیاز} جهت پرواز های بین اللمللی
کودک باید توسط والدین یا قیم رسمی تحویل و مورد بدرقه قرار گیرد.
در صورتیکه کودک توسط یکی از اقوام خویش تحویل داده میشود رضایت نامه رسمی ولی , سرپرست و… کودک الزامی است.
تکمیل فرم مخصوص درخواست انجام امور مسافرت کودک بدون همراه توسط نفر مسئول در ایستگاه
تکمیل کارت مخصوص UM بر اساس مدارک شناسایی و آویز آن بر گردن کودک در تمامی مراحل سفر.
ضمن ارائه اطلاعات لازم , موافقت کتبی و رسمی همراه UM با ثبت امضا در ظهر فرم مخصوص
همراهان کودک موظفند حداکثر ۲:۱۵ ساعت قبل از پرواز بین اللملی و ۱:۱۵ ساعت قبل از پرواز داخلی جهت انجام امور تشریفات پذیرش در فرودگاه حضور یابند.
نحوه همراهی UM در سنین مختلف متفاوت است:
الف) کودکان بین ۵-۹ سال تمام: با گرفتن دست کودک در تمامی مناطق سالن انجام میپذیرد.
ب) کودکان بین ۱۰-۱۲ سال تمام : با مشایعت دقیق در تمامی مناطق و بدون گرفتن دست کودک انجام خواهد پذیرفت.
همراهان کودک بعلت تاخیرات احتمالی , ابطال پرواز , بازگشت هواپیما به مبدا تا ۳۰ دقیقه پس از ترک هواپیما حق خروج از سالن فرودگاه را ندارند.
کودک باید کاملا قبل از پرواز استراحت نموده باشد وخوراکی ها , اسباب بازی و کتاب های دلخواه او باید توسط همراهان وی در اختیار کودک قرار گیرد.
مثلا شرکت هواپیمایی ماهان ازپذیرفتن کودکان توانخواه ( معلول) , مضطرب ,بیمار, کودک با رفتار نامتناسب و دارای مشکلات عصبی بصورت بدون همراه معذور میباشد.
از همراهی اشیا قیمتی بمانند طلا , جواهر , پول زیاد,موبایل ‚ کامپیوتر شخصی و لوازمات اضافی یا وسایل ارزشمند همراه با UM خودداری فرمایید.
جامدان کودک باید بر اساس مقررات وزنی و حجمی شرکت مورد بررسی قرار گیرد
صدور برگه پرداخت هزینه انجام خدمات مراقبتی کودک بر اساس مصوبات فروش الزامیست .
تبصره :اگر برادر و یا خواهر UM دارای شرایط استفاده از خدمات کودک بدون همراه باشند , این خدمات برای هر ۰۲ کودک با یک تعرفه محسوب میگردد , خلبان کنترلر (دارا بودن شرط برادری و خواهری بین ۰۲ کودک جهت استفاده از این تخفیف الزامی میباشد)

⭕️در پرواز

مهماندار ارشد پرواز که فردی با تجربه و آموزش دیده میباشد تمامی مسئولیت UM را در طول مدت پرواز بر عهده خواهد داشت و بر کلیه جابجایی های مسافرین , UM و یا کسانی که قصد هم صحبتی با کودک را دارند نظارت خواهد نمود تاUM سفر لذت بخشی را تجربه نماید.ضمنا” مراقبت از UM در زمان خروج اضطراری از هواپیما نیز بر عهده سرمهماندار پرواز میباشد.

⭕️در مقصد

پس از کنترل و تائید مدارک فرد مستقبل تعیین شده در فرم با گرفتن امضا بر روی فرم مربوطه کودک تحویل وی می گردد و در صورت ادامه سفر UM با یک خط هوایی دیگر, تمامی اطلاعات UM به خط هوایی جایگزین داده میشود.

?✅ مرکز هماهنگی و فروش پروازهای چارتر
?✈️ پرواز۲۴
?? www.Parvaz24.ir